fbpx

FAQ

Celem House of Banks jest ułatwienie wyboru pożyczki oraz innych ofert finansowych, tak żeby było to szybkie i proste dla każdego.

Na stronie House of Banks możesz w łatwy sposób porównać najlepsze produkty finansowe na rynku. Zestawiliśmy różne pożyczki i kredyty w jedną przejrzystą listę pokazującą kwotę pożyczki, stopę procentową, okres spłaty i wymagany wiek. Powyższe kryteria różnią się w zależności od instytucji. W ten sposób możesz szybko i bezpiecznie wybrać najlepszy dla ciebie produkt.

Wybierając preferowaną ofertę z naszej listy, a następnie klikając na pożyczkę zostaniesz przekierowany na stronę naszego partnera, gdzie możesz złożyć wniosek o pożyczkę. Wysłanie wniosku jest całkowicie darmowe, więc nie musisz ograniczać się do jednej instytucji.

Należy zwrócić uwagę, że House of Banks pomaga porównać dostępne na rynku pożyczki, ale nie jest instytucją pożyczkową. Z tego względu, nie możemy zagwarantować, że twój wniosek zostanie zaakceptowany. Pożyczkodawca, któremu przesłano wniosek o pożyczkę, jest odpowiedzialny za decyzję w sprawię udzielenia pożyczki oraz cały proces aplikacji.

Współpracujemy jedynie ze sprawdzonymi i wiarygodnymi wierzycielami, którzy nie widnieją na liście ostrzeżeń publicznych.

Aby codziennie otrzymywać informację o najlepszych i najnowszych ofertach, zapisz się do naszego biuletynu.

Dowiedz się więcej

1. Porównaj pożyczki
Porównywarka finansowa pomoże Ci znaleźć ofertę, która w pełni sprosta Twoim oczekiwaniom. Zestawiliśmy różne pożyczki i kredyty w jedną przejrzystą listę pokazującą kwotę pożyczki, stopę procentową, okres spłaty i wymagany wiek. Powyższe kryteria różnią się w zależności od instytucji. Wybierz oferty według pożądanej kwoty pożyczki oraz Twojego wieku. Zwróć uwagę na oprocentowanie, RRSO oraz czas spłaty.

2. Wybierz pożyczkę

Jeżeli dokonałeś już wyboru i wiesz która oferta najbardziej Ci odpowiada, możesz przejść do formularza aplikacyjnego online. Wystarczy, że klikniesz przycisk “ZAAPLIKUJ“ i zostaniesz automatycznie przekierowany na stronę pożyczkodawcy.

3. Akceptacja oferty pożyczki

Następny etap zależy do pożyczkodawcy – może on zaakceptować bądź odrzucić Twój wniosek. Decyzję otrzymasz bezpośrednio od naszego partnera poprzez SMS lub e-mail.

4. Pieniądze zostają przelane na Twoje konto

Ostatnim etapem jest transfer pieniędzy na Twoje konto bankowe. Możesz uzyskać je nawet samego dnia, którego zaakceptowałeś ofertę. U niektórych pożyczkodawców nie trwa to dłużej niż 15 minut.

Aby twój wniosek został rozpatrzony należy spełnić kilka kryteriów:

• Wiek — Pożyczka udzielana jest osobom wyłącznie pełnoletnim klientom. Należy jednak zwrócić uwagę, że niektóre instytucje mają inny minimalny lub maksymalny wiek dla osób aplikującym o pożyczkę.

• Obywatelstwo i zameldowanie — Posiadanie ważnego dowodu osobistego, polskie obywatelstwo oraz zameldowanie to podstawowe wymaganie u każdego pożyczkodawcy.
• Konto bankowe — Jest ono niezbędne do dokonania transakcji po akceptacji wniosku.
• Informacje kontaktowe — Własny numer telefonu lub adres e-mail to najczęstsze dane, o które będziesz poproszony podczas wypełniania wniosku.

Należy jednak zaznaczyć, że wymagania różnią się u każdego pożyczkodawcy. Stały miesięczny dochód i brak negatywnego wpisu w BIK lub KRD są często również wymagane.

RRSO to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, czyli miara kosztu kredytu określona w ustawie o kredycie konsumenckim. Oprócz oprocentowania uwzględnia ona również wszystkie inne koszty pożyczki.

Wielu z naszych partnerów oferuje specjalną promocję na pierwszą pożyczkę. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 0%. Oznacza to, wymagana spłata równa się pożyczonej kwocie, czyli pożyczka jest całkowicie bezpłatna. Jest to promocja przeznaczona wyłącznie dla naszych nowych klientów. Jedynym warunkiem otrzymania promocyjnych warunków Pierwszej Promocyjnej Pożyczki jest terminowe dokonanie jej spłaty.

Czas spłaty pożyczki jest ustalany indywidualnie. Warto jest zapoznać się ze szczegółami dostępnymi na stronie naszego pożyczkodawcy.

Większości instytucji w naszej ofercie podejmuje decyzję o akceptacji/odmowie wniosku o pożyczkę tego samego dnia. Wielu z nich dokonuje oceny w maksymalnie 15 minut od momentu wysłania poprawnego wniosku.

Większości instytucji w naszej ofercie podejmuje decyzję o akceptacji/odmowie wniosku o pożyczkę tego samego dnia. Wielu z nich dokonuje oceny w maksymalnie 15 minut od momentu wysłania poprawnego wniosku.

Po otrzymaniu pozytywnej decyzji o przyznaniu pożyczki środki niezwłocznie zostaną przelane na Twój rachunek bankowy. Najczęściej nie wynosi to dłużej niż jeden dzień roboczy. Jednakże, czas przelewu środków jest uzależniony od sesji międzybankowych ustalonych przez bank, w którym pozsiadasz rachunek.